Aktualności

Zmiany w sposobie autoryzacji transakcji kartowych w Internecie

29.12.2020 r.

Informujemy wszystkich klientów dokonujących transakcji internetowych kartami płatniczymi, że od 1 stycznia 2021r. akceptanci mogą wymagać podania dwóch czynników uwierzytelniania.

W przypadku, gdy klient nie ustali własnego kodu PIN do transakcji internetowych w portalu KARTOSFERA (www.kartosfera.pl), po 1 stycznia 2021r. transakcja może nie zostać uwierzytelniona, a tym samym będzie nieskuteczna.

Wszystkie transakcje dokonywane kartami w Internecie zabezpieczone systemem 3D Secure będą wymagały podania: kodu PIN dla usługi 3D Secure (jest to inny kod PIN niż PIN do karty!) oraz jednorazowego hasła przesłanego w wiadomości SMS na podany przez Klienta w Banku numer telefonu. Kod PIN Klient ustanawia samodzielnie w KARTOSFERZE (www.kartosfera.pl).

Dodatkowe zabezpieczenie, które wynika z wymogów nadzorczych instytucji finansowych przyczyni się do wzrostu  bezpieczeństwa transakcji.

Zachęcamy do zapoznania się z poniżej dostępnymi: instrukcją nadania kodu PIN do transakcji internetowych oraz instrukcją uwierzytelnienia transakcji przy użyciu dwuskładnikowej usługi 3D  Secure.

Pliki do pobrania